Champions league...pastva pro oči

Toto úterý a středu jsem viděl 2 zápasy Ligy mistrů, které vysílala ČT2 a musim uznat, ?e obě utkání byli fantastické. První FC Barcelona – FC Chelsea, na vyprodaném téměř stotisícovém Nou Campu. Zá?itek. Barca první utkání vyhrála 2:1, tak?e měla výhodu, ale i tak Chelsea stále představovala velkou hrozbu. V prvnim poločase to nebyl a? tak dobrý fotbal, ale Ronaldinho opět ukázal, kdo je mistr současného fotbalu. Jeho patičky, parádičky a kličky neměly chybu. Diváci se museli bavit. A tak kdy? v druhém poločase navíc je?tě vstřelil branku, svůj výkon tim pový?il na nejvy??í stupeň. Chelsea byla prakticky ze hry, a vstřelila gól a? v 90. minutě, kdy proměnil penaltu Lampard.
Ve středu Arsenal – Real Madrid CF Real Madrid je moje oblíbené mu?stvo, fandim mu u? odmala…

Ale v poslední době se mi opravdu nelíbila strategie jeho vedení, přivádět jednu hvězdu za druhou hlavně z ekonomického hlediska. Vzpomínám na tu dobu, kdy v týmu řádil Luis Figo, a v útoku byl spolehlivý zakončovatel Raúl Gonzáles de Blanco. Figo ale u? teď v týmu neni, a Raul je kapitánem, ale hra vázne….Hrálo se v Anglii, a výhodu měl Arsenal, proto?e vyhrál ve ?panělsku 1:0. Real od začátku vsadil na zaji?těnou obranu, a doufal, ?e prostě ten jeden gól v?dycky vstřelí. Zápas to byl fantastický, hra se přelévala z jedné strany na druhou, hráči Arsenalu, jako Hleb, Henry, Ljunberg podali excelentní výkony. A divákům se to moc líbilo.
Druhý poločas byl je?tě lep?í ne? ten první. Ka?dou odehranou minutou tempo zápasu stoupalo a kdy? v posledních minutách ?el do vápna domácích hlavičkovat i brankář Realu Iker Casillas, tak napětí by se dalo krájet. U televize jsem věřil, ?e Real dá ten gól a bude prodlou?ení, ale nepovedlo se, svět se nezbořil a Real má navíc nového prezidenta, který by mohl být zárukou lep?ích zítřků. Tě?im se, moc, doufám, ?e v dal?im ročníku to bude postup aspoń mezi nejlep?í 4 celky LM, ale pořád mů?u „očkem“ sledovat La Primeira División, kde Barca vede ligu, Real je a? třetí, ale tě?im se na pří?tí rok. V Realu se opět bude pracovat s ohledem na úspěchy a výsledky na hrací plo?e, nikoliv na té marketingové….Pevně tomu věřím, a je to můj malý sen :-)

««« Předchozí text: Television rules the nation Následující text: Jedu na hory :) »»»